Club Sandwich dle šéfkuchaře

Rozvoz jídla z restaurací

Přidal/a bonrestcz

Mnoho z nás už někdy ochutnalo Club Sandwich, který je lahodný a skvěle zasytí. Do křupava opečená slanina, plátek šťavnatého krůtího masa, vejce, rajče, salát a samozřejmě nesmí chybět ani majonéza. Je to takový pokrm do jedné ruky, který je rychlý a velice chutný. Podává se většinou s hranolky nebo chipsy.

Možná by se mohlo zdát, že tento pokrm pochází z drsné Anglie, ale není tomu tak. Jsou dvě nejznámější teorie, které říkají, že v New Yorském Union clubu roku 1889 vymyslel šéfkuchař recept právě na tento club sendvič, který ale byl údajně s kuřecím masem. Druhá teorie říká, že byl sendvič vymyšlen v klubu Saratoga Springs, ve zdejším gambling klubu, který se později stal kasínem, kde vařil kuchař, který chtěl neúnavným hráčům karet dopřát pochoutku, kterou by mohli jíst jednou rukou a druhou se věnovat kartám. Celé to bylo ke konci 19. století.

Kde je pravda se už asi nikdy nedozvíme, ale každopádně od roku 1899 se v amerických restauracích tento pokrm začal podávat a na výběr bylo z kuřecího a krůtího masa. Tato pochoutka v dnešní době nesmí chybět právě třeba na golfovém hřišti nebo v jiných restauracích u sportovišť. Je to obdoba fast foodu, která rychle zasytí a její příprava trvá krátkou chvíli.

Publikujte své komentáře

přihlášenMusíte odeslat komentář.