Svatomartinská staročeská kachna. Kde si dát tu nejlepší?

Rozvoz jídla z restaurací

Přidal/a bonrestcz

Svatomartinská staročeská husa. Kde si dát tu nejlepší?

Svátek svatého Martina připadá na 11. Listopadu a většina lidí ho má spjatý s pojídáním husy či kachny a popíjení mladého vína. Naši předci ukončovali zemědělský rok, odváděli úroky vrchnosti a připravovali se na nadcházející šestinedělní půst.

„Na svatého Martina je skvělá hostina“, povídá jedna stará povídačka. U nás má tento svátek dlouhodobou tradic. 11. listopad oznamoval, že se blíží zima a vánoce. Následující den přicházel šestinedělní půst a proto 11. listopadu byl poslední den, kdy bylo možné se pomět a veselit se. Také se traduje, že po jídle se věštilo z kostí. Podle kostry husy se předpokládalo jaká bude zima.

V Jablonci vám udělají skvělou Svatomartinskou husu hned v několika restauracích. Tradiční destinací pro tuto pochoutku byla vždy restaurace Na Baště, která má tradici již z předpřevratové éry. Hotel Na Baště je oblíbenou destinací pro obědy i večeře místních obyvatel.

Další zastávkou může být Penzion Půlměsíc, kde vám letos nabídnou Svatomartinskou husu za 238,- korun a k tomu dostanete lahodné Svatomartinské víno.

Publikujte své komentáře

přihlášenMusíte odeslat komentář.